Podwójne opakowanie SERIA LIMITOWANA KATARA+PEARL już dostępne. Skorzystaj z promocji >

Zaloguj   Zarejestruj
  • Polski
  • English

Jesteśmy młodą, rodzinną firmą z Białegostoku, działającą pod marką Hrabina Rzewuska, która powstała z miłości i pasji do perfum w olejku.  Paroletnie życie w Katarze pozwoliło nam wniknąć w orientalny świat zapachów i rozkochać się w nich. Oferujemy ekskluzywne perfumy orientalne skomponowane z najwyższej jakości składników. Piękne kompozycje zapachowe powstają we współpracy z europejskim producentem ekstraktów, który specjalizuje się od lat w tworzeniu esencji orientalnych z wykorzystaniem dużej ilości  surowców naturalnych. Bazą perfum jest olej jojoba, który ze względu na swoje właściwości świetnie sprawdza się przy produkcji perfum, mianowicie: nie powoduje reakcji alergicznych, nie wpływa na zapach perfum, zachowuje ważność przez długie lata, nie pozostawia tłustej warstwy na skórze, jest odporny na wysokie temperatury, dzięki niemu zapach długo pozostaje na skórze. Perfumy w olejku są dużo bardziej trwałe niż  tradycyjne na bazie alkoholu. Dbamy również o jakość na zewnątrz dlatego zdecydowaliśmy się na małe butelki roll-on praktyczne w użyciu w każdych okolicznościach. Design fiolki i opakowania również był zaprojektowany z dbałością o szczegół. 

Inspiracja

“Mieszkając  w Katarze każdego dnia zachwycałam się różnorodnością zapachów." 
Aromat przypraw sprzedawanych na targach i w sklepach, parzona kawa, tytoń palony w sziszach w kawiarenkach, apetyczna woń potraw wymykająca się z restauracji, wyperfumowani mieszkańcy Kataru obok których ciężko było przejść obojętnie pobudzały zmysły na każdym kroku.  
Po powrocie do Polski dzięki popularnym na Bliskim Wschodzie olejkom zapachowym znowu mogłam się poczuć jakbym spacerowała po tętniących życiem promenadach Pearl i Lusail, czuć powiew wiatru na pustyni Zekreet czy delektować się aromatami restauracji na Katarze.
Zaczęłam rozpowszechniać zapachy Orientu wśród rodziny
i przyjaciół, a następnie w szerszych kręgach. Entuzjastyczne przyjęcie pięknych zapachów zainspirowało mnie do stworzenia marki wysokiej jakości perfum w olejku Hrabina Rzewuska.

Nazwa Marki

Ciekawość tajemniczym Wschodem kiełkowała we mnie od kilku lat. Przyczyniła się do tego fascynująca historia życia mojego przodka Wacława Seweryna Rzewuskiego-polskiego szlachcica, znawcy koni, podróżnika. W latach 20-tych XIX wieku przemierzał stepy Arabii pod pretekstem zakupu koni dla cara Aleksandra. Poprzez udział w bitwach, odwagę, znajomość koni przybliżył się do Beduinów i podbił ich serca. Stał się dla nich legendą, opowiadano o nim historie i śpiewano pieśni, nadano mu tytuł emira. Tworząc własną markę postanowiłam oddać cześć Wacławowi Rzewuskiemu i nazwać ją Hrabina Rzewuska. Pragnę kultywować jego historię, która dodała mi odwagi w spełnieniu zawodowego marzenia.

Rzewuskiemu poświęcili swoje utwory m.in.: Adam Mickiewicz (Farys), Juliusz Słowacki (Duma o Wacławie Rzewuskim), Wincenty Pol (Hetman Złotobrody), Tadeusz Miciński (wiersz Emir Rzewuski w tomie Nietota), Tymko Padura (Zołotaja boroda) oraz Michał Budzyński (Wacław Rzewuski). Także Jerzy Grotowski umieścił Rzewuskiego w swoim, dotychczas nieznanym tomiku wierszy (napisał je mając 16 lat) pod tytułem Emir el Kadżi. Pojawił się on także na obrazach Juliusza Kossaka, Piotra Michałowskiego i Januarego Suchodolskiego.

Szkoła polska przy Ambasadzie RP w Abu Zabi z siedzibą w Dubaju nosi imię Wacława Seweryna Rzewuskiego.

Duma o Wacławie Rzewuskim autorstwa Juliusza Słowackiego